Jak dbać o pościel jersey?

Jak dbać o pościel jersey?

Choć pościel jersey ma wiele zalet, chcąc uniknąć pewnych niedoskonałości z nią związanych warto dowiedzieć się, w jaki sposób o nią dbać. Zasady, na jakich opiera się utrzymywanie jej w czystości nie są skomplikowane. Można je sobie szybko przyswoić ciesząc się w zamian pościelą w idealnym stanie przez wiele lat.

Po pierwsze – pranie

Pierwsze pranie może być problematyczne, jeszcze przed jego rozpoczęciem warto więc zapoznać się z instrukcjami zamieszczonymi przez producenta. Pościel Estella 100/135 jersey posiada je zarówno na metce, jak i na opakowaniu, także inne firmy starają się jednak, aby zalecenia dotyczące prania były maksymalnie czytelne. Co do zasady, pościel nie powinna być prana w temperaturze wyższej niż 40 stopni. Nie należy też przesadzać z siłą detergentów, aby nie uszkodzić tkaniny.

Po drugie – suszenie

Czy suszenie pościeli może być problematyczne? Okazuje się, że nie jest to wcale nieprawdopodobny scenariusz, choć przestrzega się – przede wszystkim – przed suszeniem jej w suszarce bębnowej. Znacznie lepszą opcją okazują się tak zwane „tradycyjne metody”, a więc suszenie na sznurku w łazience lub na balkonie.